עוברים את דלת הזכוכית ונכנסים לעולם אחר שכולו צבעים ויצירה. מסביב לשולחן הגדול, העמוס בצבעים, מכחולים, וכלי עבודה, יש מקום בכיף ל6 משתתפות.ים ליצור, לחלום, להתבטא. ספרי אמנות ויצירה והמון צילומים של עבודות בעיסת נייר ובכל תחומי האמנות הפלסטית מרחיבים את האופקים ונותנים השראה ורעיונות לעבודה.

החוגים הקבועים הם תחת הכותרת "אמנות בעיסת נייר" ומתקיימים לאורך כל השנה למעט החגים. סדנאות חד-פעמיות מתקיימות בסטודיו בתיאום מראש כל השנה, ואפשר להתנסות בהן בהכנה ויצירה בעיסת נייר, רקמה וטלאים אמנותיים, בובות תיאטרון, ובגילוי אפשרויות נוספות של שימוש חוזר בכל מוצרי הנייר, הקרטון, והטקסטיל ליצירה ואמנות.

הסדנאות החד-פעמיות מתאימות למי שעסוקים כל השנה ויכולים לפרגן לעצמם סדנת יצירה רק בחופשים, לחברות שרוצות לחגוג ביחד חגיגת יצירה, ולאורחים הבאים מחו"ל לחופשה. הסדנאות מועברות בעברית או באנגלית בהתאם לרצון המשתתפים.

עיסת הנייר בסטודיו מבוססת על 90% חומרים ממוחזרים, ונחשבת לירוקה וברת קיימא. הדבקים והצבעים על בסיס מים ואינם רעילים, לטובתנו ולטובת אמא אדמה.

אפשר לבקר בסטודיו בתיאום מראש כל השנה בשמחה!

למידע נוסף על החוגים הקבועים או לקביעת סדנא חד-פעמית, אנא צרו קשר בטופס.

לחצו כאן לצפייה בעבודות תלמידות.

הקניית הטכניקות השונות בעיסת נייר, החל בהכנת החומר במו ידיכם ועד לבניית קונסטרוקציות מקרטון, עץ, רשת, וחוטי תיל. תשומת לב ניתנת גם לאפשרויות גימור שונות – ציור, הדבקות, ועוד. החוג מאפשר תהליך של למידה ועבודה בקצב אישי ומעודד יצירה מקורית.

שנת החוגים מתחילה אחרי חג הסוכות ומסתיימת בסוף חודש יולי. אפשר בהחלט להצטרף גם באמצע השנה אם יש מקום פנוי. החוגים מתקיימים בימים ב׳ וג׳ בשעות 10:00-13:00. בנוסף, ביום ב׳ מתקיים חוג ערב בשעות 17:00-20:00. קבוצה של 4-6 משתתפות.ים מוזמנת לפתוח חוג שנתי חדש בתיאום והרשמה מראש.

עלות החוג לעיסת נייר 150 ש״ח + מע״מ למפגש (בתשלום מראש לחודש) וכוללת את חומרי הגלם הדרושים לעבודה וגם הפסקת קפה ועוגיות.

השתתפות בחוגים הוכרה עד היום לגמול השתלמות למורות ממשרד החינוך שיוצאות לשנת שבתון.

בסדנה לומדים קודם כל את הדבר החשוב ביותר שאי אפשר ללמוד מסרטוני הדרכה – איך להכין את עיסת הנייר ואיך מרגישה בידיים העיסה המושלמת! בנוסף, לומדים גם קצת רקע והיסטוריה של החומר המופלא הזה.

בסדנה הזאת מכינים עבודות בשתי טכניקות – עבודה בעיסה בלבד ועבודה על גבי כדור. אפשר להחליף את הטכניקה השניה בטכניקה אחרת או בצביעה של קערית מוכנה מראש, הכל בהתאמה למשתתפים. 

הסדנה נמשכת כשלוש שעות, כולל הפסקת קפה וכיבוד קל. מינימום משתתפים 2 ,עלות למשתתף 250 ש״ח כולל מע״מ. אפשר להתאים את משך הסדנה לגיל המשתתפים, ולפעמים כדאי לקצר לטובת ילדים צעירים, אבל לא פחות משעה וחצי.

את העבודות שניצור בסדנא יש לייבש בבית במשך כמה ימים. אפשר גם להשאיר את העבודות בסטודיו לייבוש ולקבוע סדנה נוספת שבועיים מאוחר יותר לצביעה וגימורים.

סדנא ממוקדת לקבוצה שמעוניינת לעבוד על פרויקט מסוים בעיסת נייר, החל מבנייה משותפת של פסל, הכנת מסיכות, מסגרות למראות, או אהילים, ועד לצביעה וגימור של קערות. הסדנא היא בהתאמה אישית והמחיר תלוי באורך הסדנא ובכמות המשתתפים.

טלאים – לא מה שחשבתם! אחת הסדנאות האהובות עלי ביותר, דרך כיפית ויצירתית לעבודת טלאים מקורית שפותחת אפשרויות אינסופיות ליצירה בבדים בשילוב רקמה ואביזרי קישוט. בסדנה תכירו טכניקות שונות ומפתיעות לחיבור הבדים בנוסף לתפירה ורקמה.

דרישות קדם: יכולת תפירה ידנית עם חוט ומחט. אין צורך בידע במכונות תפירה.

משך הסדנה 3 שעות, עלות 250 ש״ח למשתתף כולל מע״מ. העלות כוללת חומרים – בדים, חוטים, כפתורים וחומרי קישוט.

בסדנה הכיפית הזאת ניתן ליצור בובות תיאטרון מהסוגים הבאים: 

  • בובות אצבע
  • בובות מקל
  • בובות גרב
  • בובות כפפה
  • צלליות צבעוניות
  • בובות שרוול (דומה לחבובות)
  • מריונטות

הסדנה כוללת חומרים, הדרכה בבניה, והדרכה על הפעלת הבובה. אפשר להתאים את מורכבות הכנת הבובה לפי היכולת והניסיון של המשתתפים. 

משך הסדנה 2-3 שעות לפי סוג הבובה. בכל סדנה אפשר להכין סוג אחד של בובת תיאטרון. המחיר בין 150-250 ש״ח למשתתף בהתאם לסוג הבובה ומשך הסדנה.

גלילה למעלה
.אם תרצה לבצע הזמנה בהתאמה אישית ליצירות האמנות שלי בעבודת יד, מלא את הטופס שלהלן